Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzecie światło STOP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trzecie światło STOP

    Niestety, każdy ma pretensje na wybranych kandytatów, ale głosować idzie 40% uprawnionych. Tu stało sie to samo, mało kto rozmawia, a teraz pretensje, że ustalenia podejmuje paru. I trzeba ich natychmiast wykluczyć ze społeczeństwa bo są be. I tak się też stało. Chyba Tomkowie, czy Mirek już na spoty nie będą jeździć skoro zostali odrzuceni ze społeczności. Ci co nie zostali powiadomieni o tajnym spocie są po prostu niepotrzebni i obcy :|

    [ Dodano: Pon 11 Maj, 15 16:26 ]
    O dokładnie Tomku, szkoda tych paru ostatnich lat, przekreślić to jednym posunięciem :evil:

  • #2
    Trzecie światło STOP

    Wczoraj pojawił mi się problem, który był już opisywany w jednym temacie, mianowicie:
    Forum - Octavia Club Polska

    Aby nie rozładował mi się akumulator wypiąłem kostkę przy trzecim stopie.
    Natomiast dzisiaj jak wjechałem do garażu(bo pada strasznie) wziąłem się za rozbieranie bagażnika z lewej strony. Czarna kostka widać że była zielona, więc prysnąłem czymś do styków.
    Wynik jest taki że trzeci stop w ogóle nie działa, a na i wywala mi błąd spalonej żarówki
    "Rear left reserve don't working" To chyba jest to światło, gdyż pozostałe wydaje mi się że działają. Co dziwne gdy wypiąłem kostkę od trzeciego stopu dzień wcześniej to nie było żadnego błędu.

    Pomorze ktoś?

    Komentarz


    • #3
      to się nie psika tylko piny trzeba powymieniać :P
      połącz na sztywno i będziesz wiedział co i jak :idea:

      Komentarz


      • #4
        Już jutro zajrzę do tego i napiszę czy coś pomogło, a błąd który mi się wyświetla to które to jest światło?

        Komentarz


        • #5
          Rear left reserve = tylny lewy wsteczny :wink:
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            U mnie najpierw wystapil brak swiatla w bagazniku, potem 3-go stopu.

            Dlugo nie myslac kostki wywalilem i wszystko ladnie polutowalem


            rafiki, Reserve czy reverse ??
            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
            Obecnie -> Seicento 900+LPG
            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
            Bylo ->GOLF 3 1.8

            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

            Komentarz


            • #7
              misza_zabrze, fakt, chyba powinno być reverse :lol: ale ja tylko skopiowałem z posta kolegi więc jestem niewinny :P
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez rafiki
                tylko skopiowałem z posta kolegi więc jestem niewinny :P
                haha kazdy "niewinny" tak mowi :twisted:
                Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                Obecnie -> Seicento 900+LPG
                Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                Bylo ->GOLF 3 1.8

                Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                Komentarz


                • #9
                  Zabrałem się dziś za to i doszedłem do tego że :
                  - Przewód kostka>trzecie światło stopu jest na 100% sprawny(sprawdzone miernikiem).
                  - komputer nie wywala już błędu spalonej żarówki(myślałem że wsteczny jest tylko z jednej strony , żarówka wymieniona)
                  - w kostce (czarnej) otwieranie klapy działa, oświetlenie bagażnika działa, jedynie nie działa trzeci stop
                  podłączyłem miernik pod masę i po żółto-biały przewód, wcisnąłem hamulec i nic, nie ma napięcia. Boję się że czeka mnie prucie środka

                  Gdzie mógł się przerwać?

                  [ Dodano: Czw 29 Maj, 14 15:28 ]
                  Może poprowadzę przewód od lewego stopu?

                  Komentarz


                  • #10


                    tu masz fotke z mojej walki. Jesli mowisz tak jak jest ze bialo-zolty(sorki nie pamietam teraz) to + do 3-go stopu (widac kabel po lewej) to rozlaczasz i jedziesz z pomiarem po kolei czyli:

                    - na rozpietej kostce tej z prawej stony na zdjeciu idacej od modulu, (jesli masz napiecie idziesz dalej) jesli nie to idzisz w strone modulu.

                    - zaciskasz kostke i sprawdzasz za nia z lewej strony Mozesz ordynarnie wsadzic probnik od tylu kostki (jest napiecie idziesz dalej)

                    - sciagasz tyl z klapy bagaznika i szukasz kostki i analogicznie. tak jak wczesniej.

                    -mozesz wczeniej sprawdzic przejescie miedzy wtyczka w klapie bagaznika a wtyczka z boku auta. Czasem bywa tak ze kabel uwali sie w przejsciu miedzy klapa a buda ( w tym gumowym peszlu)

                    Cierpliwosci i powodzenia.
                    Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                    Obecnie -> Seicento 900+LPG
                    Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                    Bylo ->GOLF 3 1.8

                    Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                    Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez chinka01
                      myślałem że wsteczny jest tylko z jednej strony
                      Octavia to nie Maluch żeby był jeden wsteczny :lol:
                      Zamieszczone przez chinka01
                      Może poprowadzę przewód od lewego stopu?
                      Możesz, ale rację bytu ma jedynie równoległe połączenie lamp czyli musisz zrobić rozgałęzienie wiązki przed główną lampą.
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam pytanie z tej samej beczki może ktoś próbował naprawiać trzecie światło stopu np. wlutowywał nowe ledy ...

                        Komentarz


                        • #13
                          wiking, mam starą rozebraną jak chcesz zobaczyć to zrobię fotki :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            abstynent nie próbowałeś naprawiać ?

                            Komentarz


                            • #15
                              przymierzam się :diabelski_usmiech
                              z rozklejeniem większego problemu nie było

                              Komentarz


                              • #16
                                misza_zabrze, Trzecie światło stopu działa, podłączałem je bezpośrednio do akumulatora jak i do lewego stopu w lampie, zmostkowałem i byłoby ok gdyby podczas zapalonych pozycji żarnik w stopie się delikatnie nie żarzył. bo jest tak że i trzeci stop się żarzy i jak nacisnę stop to świeci jaśniej. przewód klapa a buda jest w 100% bo to dzięki niemu sprawdzałem mostkując trzeci STOP z lewym STOPEM.
                                Ewidentnie nie ma napięcia od modułu. Tylko teraz pytanie gdzie on jest? bo muszę rozbierać całą lewą stronę samochodu.

                                Jeszcze do tego wszystkiego padł mi dzisiaj silniczek tylnej wycieraczki

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez wiking
                                  Witam pytanie z tej samej beczki może ktoś próbował naprawiać trzecie światło stopu np. wlutowywał nowe ledy ...
                                  Da się ale to dużo roboty, a i tak masz za pewne płytkę drukowaną zjedzona od wilgoci. Ja wstawiłem listwę ledową taki pasek w plexi z listwy LED z IKEI, wejdą nawet dwa takie paski jeden nad drugim, nawet nieźle to świeci.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeżeli ktoś potrzebuje sama listwę z diodami do stopu od kombiaka , to mogę oddać za symboliczne piwo????.Co prawda wlutowany jest kawałek przewodu bo zjadło troszke ścieżki orginalnej z płytki ale 100 % sprawna.Poprostu po złożeniu lampy okazało się ze podcieka i odstaje od klapy wiec kupiłem nowa. 8)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gdzie znajduje się ten moduł od trzeciego stopu :?:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez greg44
                                        Ja wstawiłem listwę ledową taki pasek w plexi z listwy LED z IKEI, wejdą nawet dwa takie paski jeden nad drugim, nawet nieźle to świeci.
                                        Wstawiales biale czy czerwone ledy?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Są białe ale nie ma to większego znaczenia, plastik, szkło lampy robi swoje.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dziś miałem chwilkę i wziąłem się za podążanie dalej czemu moje trzecie światło stopu nie działa. Tak jak wcześniej mówiłem, światło jest w 100% sprawne, przewód łączący światło z budą aż do kostki tak samo. Dziś sprawdziłem od kostki do centralki i też jest sprawny, tam trop się urywa.
                                            Po wciśnięciu pedała hamulca nie ma w ogóle napięcie z centralki :/

                                            Na zdjęciu powyżej rozebrana kostka w bagażniku

                                            A na tym zdjęciu centralka z przewodem podpiętym którym sprawdzałem napięcie którego nie ma.
                                            Macie jakieś pomysły co dalej? bo ja nie bardzo :/

                                            [ Dodano: Wto 03 Cze, 14 16:08 ]
                                            Ewentualnie myślałem żeby podpiąć trzecie światło stopu pod lewę lampę lecz jest taki problem, że jak włączy się światła pozycyjne to stop się mży, więc trzecie światło też się świeciło, a jak naciśnie się hamulec to się pali jaśniej. Macie jakieś pomysły?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              czujnik stopu :idea:

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez chinka01
                                                jak włączy się światła pozycyjne to stop się mży,
                                                mozliwe ze gdzies masz problem z masa. Sprawdz tez wszystkie zarowki w aucie.

                                                Moze tez byc tak jak mowi abstinent Czujnik stopu.

                                                Ew. pozostaje dobry elektryk samochodowy.
                                                Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                                Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                                Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                                Bylo ->GOLF 3 1.8

                                                Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                                Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A niech ktoś sprawdzi u siebie czy jak ma włączone światła pozycyjne to żarówki od stopów też mu się żarzą? mi się wydaje że tak powinno być. Najlepiej wyjąć cały ten plastik co się do niego żarówki wkłada bo przez klosz można nie dopatrzeć.

                                                  [ Dodano: Wto 03 Cze, 14 18:11 ]
                                                  A poza tym dlaczego czujnik stopu ma być popsuty skoro stop w lampach normalnie chodzi tylko w trzecim stopie nie?

                                                  [ Dodano: Wto 03 Cze, 14 18:41 ]
                                                  Kurczę jeszcze jedno pytanie, domyślam się że gdzieś to pewnie jest ale gdzie jest czujnik stopu w octavii??

                                                  Znalazłem w necie takie zdjęcia, ale u mnie to miejsce jest puste i tego czujnika nie ma :?:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X